TR EN

Bizden Haberler

mayaweb
Web Tasarımı, Kurumsal Web Tasarımı, Web Yazılım, Web Tasarım Ajansı
20/12/2021

Web Tasarım

Genel Tanıtım

Web tasarımı

Web tasarım, bir web sitesini kullanırken genel görünümü ve hissi yaratan şeydir. Yapı ve düzenden resimlere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar web sitenizin öğelerini planlama ve oluşturma sürecidir.

Web tasarım, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma dahil olmak üzere bir web sitesinin tamamlanmış deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çok sayıda bileşene sahiptir. Bu öğeler, bir web sitesinin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğünü, nasıl hissettirdiğini ve çalıştığını belirler. Tüm süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir web sitesi oluşturmayla ilgili bu ayrıntılı kılavuza göz atın.
Web tasarımı, bir web sitesinin çalışmasını sağlayan gerçek kodlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi kurarken, hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız var. Aynı zamanda web ve UX geliştiricileri olan web tasarımcıları bulabilmenize rağmen, bunlar farklı becerilerdir.
İşte örnek bir web sitesinin nasıl görüneceği : https://www.osmanogluhastanesi.com.tr/

Web tasarımcıları fikirlerinizi alır ve onları gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir makete dönüştürür. Web tasarımcıları, bir web sitesi tasarlamanın yaratıcı kısmını ele alır.

Bazen mühendisler veya kodlayıcılar olarak da adlandırılan web geliştiricileri, web tasarımcınızın yaptığı maketi alır ve web'de görüntülenebilmesi için onu bir kodlama diline çevirir. Web sitelerini işlevsel hale getirirler, bu da genellikle özel kodlama widget'ları ve diğer araçlar anlamına gelir.
UX geliştiricisi olarak da bilinen bir kullanıcı deneyimi geliştiricisi, web sitenizi kullanıcı dostu yapan kişidir. Web Tasarım Tasarım becerilerinin yanı sıra teknik becerilere de sahipler ve ziyaretçileri çeken ve tutan web siteleri oluşturmaya çalışır.

Kurumsal Web tasarım

Maya kurumsal marka geliştirmeye, adlandırma ve slogan oluşturmaya kadar olağanüstü yaratıcı web sitesi hizmeti sunar. Web sitesi tasarım ekibimiz "şablon tabanlı" tasarımcılar değildir. Pazarlama, reklamcılık, kullanılabilirlik ve kavramsal tasarım konularında deneyimlidirler. Web sitenizdeki her grafik, medya ve içerik öğesi kavramsal bir tasarıma ve mesaja sahip olacaktır.
Günümüz website tasarımlarının çoğu, kavramsal tasarım, benzersizlik ve kaliteli kullanıcı deneyimi (UX) dikkate alınmadan, şablon tabanlı CMS kullanan programcılar, şirketin BT departmanları veya deneyimsiz web tasarımcıları tarafından tasarlanmaktadır.
Tasarım ekibimiz, güçlü ve uygun bir kullanıcı deneyimi sağlayan etkileyici benzersiz tasarımıyla rakiplerinize karşı size avantaj sağlayacaktır. Web sitenizi sektörünüzdeki diğerlerinin önüne geçirip, markalaşma ve pazarlama uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanacaktır.

  • Web'deki imajınızı ve markanızı geliştirme
  • Öne çıkan ve akılda kalan tasarımlar
  • Müşterileriniz ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kolayca bulacak
  • Kullanıcıları yakalayan ve elinde tutan ilgi çekici web sitesi

 

Web Yazılım

Web yazılım sistemleri, işletmelerin büyümeyi ve verimliliklerini etkin bir şekilde yürütmesini sağlar. Değişen organizasyonel uygulamalar ve hızla gelişen teknoloji ile modern işletmeler bu tür yazılım sistemlerine daha fazla güvenmeye başladılar. Artık işletmeleri dönüştüren fütüristik teknolojilere yatırım yapıyorlar.
Teknoloji zaman içinde geliştiğinden, işletmelerin daha yeni uygulamalara yatırım yapmaya devam etmesi ve ayrıca eski sistemleri sürdürmesi, geliştirmesi / yeniden mühendisliği yapması gerekir.

Çağdaş uygulamalar arıza süresini azaltır, maliyetleri düşürür ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, uygun yazılımları tasarlamanın, oluşturmanın ve sürdürmenin daha iyi ve daha çevik yollarını benimsiyor. Veri analitiği ve yapay zeka gibi bir dizi yeni teknoloji ile kurumsal çözümlerin müşteriye değer sunma kapasitesi katlanarak arttı.
Maya, müşterilerine büyük değer sağlayan ve daha da iyi müşteri deneyimi sağlayan özel yazılım çözümleri oluşturmak için gerekli uzmanlığa sahiptir. İşlerinizi anlamak için derinlere indikçe ve bu süreçte uzun ömürlü ve etkili çözümler sunmaktayız.

Ajansı

Dijital tasarım ve iyi kodlamanın heyecan verici birleşimi sayesinde sıradışı tasarımlar yapan ve 2003 yılından beri faaliyette olan bir web sitesi tasarım ve yazılım şirketiyiz. Yeni yazılım teknolojilerini takip ederek, geliştirdiğimiz web sitesi yönetim panelimizi devamlı güncelleyerek geliştiriyoruz. Geleceğin bir adım önünde olma vizyonu ile; dijital dünyanın trendlerini, markaların pazarlama stratejileri doğrultusunda hayata geçirmek için çalışıyoruz. Strateji, tasarım ve yenilik odaklı hareket ederek, müşterilerimizin dijital dünyada doğru konumlanmasını sağlıyoruz. İşlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı dostu ara yüz tasarımlarımız ile müşterilerimizin hedef kitleleriyle güçlü bağlar kurmalarına yardımcı oluyoruz. Uzun süreli iş birliği yaptığımız ve çözüm ortağı olduğumuz şirketlerin, kurum kültürünü en iyi yansıtan, hedef odaklı web sitesi tasarımları ile markaların gücüne güç katıyor, sektörde arzu ettikleri farklı konuma ulaşmalarına destek oluyoruz.
 

Diğer Haberler

01/10/2018
Basında Okulcep
Devamı
30/10/2017
N-dergi reklamımız
Devamı
07/04/2017
Veli bilgilendirme uygulamamız OkulCep ile tanışın.
Devamı
İletişim
Bir Anaokulunuz mu var?
Veli Bilgilendirme Uygulamamız ile tanışın...
Web Siteniz ile ilgilenecek
bir şirket mi arıyorsunuz?
İletişim